Profile Photo

Ömer Hekim

Seni hiç unutmayacağız...
Sen yaşı küçük ama gönlü ve aklı çok büyük bir çocuktun, yaptığın yardım ve bağışlarla evsizlere ev, aşsızlara ise aş oldun. Hüzünlü gözlerden süzülen yaşları sıcacık yüreğinle kuruttun Ömer'cik, seni hiç unutmayacağız.

Yere göğe sığmayan sevgimiz ile özlem ve saygıyla anıyoruz...
Sosyal Ağlar

Biyografi

Hekim Holding Yönetim kurulu başkanımız Sayın Öner HEKİM’ in biricik oğlu Ömer HEKİM uzun yıllar mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek 08 Nisan 2008 tarihinde aramızdan ayrılmış bulunmaktadır. Ömer HEKİM’ in bu ani ölümü tüm Hekim Holding camiasını olduğu kadar tüm Türkiye’ de kendisini ve ailesini tanıyan herkesi büyük üzüntüye boğmuştur.

Sevgili Ömer, çok küçük yaşta tanıştığı amansız hastalıkla uzun seneler mücadele etti. Bu mücadelesinde babası, annesi ve kardeşleri kendisini hiç yalnız bırakmadılar. Onlar da eşi benzeri görülmemiş bir fedakarlık ve sabırla bu talihsiz hastalığı yenebilmesi için ellerinden geleni yaptılar. Pek çok yetişkinin gösteremediği metaneti ve sabrı büyük bir inatla sürdüren Ömer, yanıbaşındaki kişilere hastalığı sırasında asla ümitsizlik aşılamadı. Aksine herkesi hasta olmadığına ve mutlaka iyileşeceğine inandırmaya çalıştı.

Ömer çok özel bir çocuktu. Herşeyden önce çok akıllıydı. Yaşından çok büyük insanların kıvrak zekasına sahipti. En umulmadık anlarda kendisinden hiç beklenmeyecek sorular sorar, sorulanlara da çok akıllı cevaplar verirdi. Hayatta yapacağı pek çok şey vardı. Bunları gerçekleştirmek için kendi parasını kazanması gerektiğini ifade edecek kadar sorumluluk ve tevazu sahibi idi. Yardım etmeyi severdi. Yardım kampanyalarına bizzat katılır, bundan büyük mutluluk duyardı. Hayatında en sevdiği şeylerin başında önce ailesi sonra takımı Beşiktaş geliyordu. Hayvanları çok seviyordu. Evinde beslediği köpeği ile aralarında inanılmaz bir yakınlık ve dostluk vardı. Birbirlerinin bakışlarından ne demek istediklerini anlayacak kadar derin bir iletişim bulunmaktaydı. Ömer teknolojiye de çok meraklıydı. Bilgisayar oyunlarını seviyordu. Son zamanlarda en büyük merakı uçak simülasyonlarıydı.

Okulda çok başarılı bir öğrenci olan Ömer, talihsiz hastalığı sebebiyle bu keyfi çok fazla yaşayamadı. Sürekli olarak yurtdışına tedavi ve kontrol amacıyla gitmesi onu okuluna devam etmekten hep alıkoydu. Ama o okumaktan ve öğrenmekten hiç geri kalmadı. Tüm devamsızlığına rağmen kendisinden daha ileri sınıflardaki öğrencilerden daha bilgiliydi.

Tedavisi sırasında doktorları ile arasında hiçbir zaman sorun yaşanmadı. Kah onlarla şakalaştı, kah onlara yapmaları gerekenler konusunda akıl verdi. Örnek bir hasta olarak etrafındakilere de umut verdi. Asla kapris yapmadı. Hastalığını bahane ederek şımarmadı. Ailesinin kendisine düşkünlüğünü fırsat bilerek olur olmaz istekler öne sürmedi. Küçücük yaşına rağmen hep yetişkin bir erkek gibi davrandı. Elbette ki onun da zaman zaman çocuklukları ufak tefek yaramazlıkları oldu. Belki kimi zaman kardeşleri ile aşırıya kaçmayan tartışmaları oldu. Ama Ömer kendisini her zaman affettirmesini bildi, etrafındakileri hep sevdi ve onların sevgisini kazandı.

Her ortama kolayca uyum sağlayan Ömer, Hekim Yapı’ nın 2007 yılında gerçekleştirdiği 2.Bayi Toplantısının da maskotuydu. Babasının yanında olgun bir insan gibi oturdu. Kimi zaman konuşmalara sorularıyla katıldı, kimi zamansa değişik konularda önerilerde bulundu. Anne ve babası haklı olarak kendisinden büyük gurur duyuyordu.

Ömer’ in hastalıkla boğuşarak geçirdiği kısacık ömrü bir bahar ayında anne ve babasının kucaklarında sona erdi. Ölümünü muhtemelen hissetmişti. Ama kimseye birşey belli etmedi. Ablalarının okulları sebebiyle erken kalkmalarına razı olmamıştı. Bildiği duaları okuyarak sessiz sedasız aramızdan ayrıldı. Arkasında onu seven binlerce insanı gözyaşlarına boğarak cennete uçtu gitti. Son yolculuğunda sevenleri onu yalnız bırakmadı. Şimdi; dede toprağı olan Piraziz’ de çok sevdiği ve onu çok seven dedesi Cemal HEKİM’ in yanıbaşında onunla koyun koyuna yatmaktadır.

Bizler onu çok sevdik. Hiç şüphe yok ki mekânı cennet olmuştur. Allah geride kalan ailesine ve tüm sevenlerine sabır versin.

M. Fatih ULUSOY