Profile Photo

Ömer Hekim

Seni hiç unutmayacağız...
Sen yaşı küçük ama gönlü ve aklı çok büyük bir çocuktun, yaptığın yardım ve bağışlarla evsizlere ev, aşsızlara ise aş oldun. Hüzünlü gözlerden süzülen yaşları sıcacık yüreğinle kuruttun Ömer'cik, seni hiç unutmayacağız.

Yere göğe sığmayan sevgimiz ile özlem ve saygıyla anıyoruz...
Sosyal Ağlar

Etiket: ömer hekim

Ömer Hekim Hatıra Ormanı


Hekim Yapı A.Ş. bayilerinin yanı sıra Hekim Holding ve Prefabrik Yapı A.Ş.’nin de katılımlarıyla Çevre ve Orman Bakanlığı, Ağaçlandırma ve Erezyon Kontrolü Genel Müdürlüğü bünyesindeki eylem planı uygulamaları doğrultusunda Susuz – Akıncılar / ANKARA Otoyol üzerindeki ağaçlandırma sahasında Ömer Hekim Hatıra Ormanı oluşturulmuştur.
İstanbul – Ankara otoyolu Ankara çıkış gişelerini geçtikten sonra Susuz denilen mevkide, toplam 6000 adet çam fidanın dikimi 24-06-2010 tarihinde büyük bir onur ve mutlulukla gerçekleştirilmiştir.
İnsanların aşırı tüketim hırsı sonucu, çevre temel göstergeleri giderek daha da bozulmaktadır. Ormanlar azalmakta, su seviyeleri düşmekte, toprak erozyonla kaybolmakta, sulak alanlar ortadan kalkmakta, meralar bozulmakta, nehirler kurumakta, ortalama ısı yükselmekte, mercan adaları ölmekte, bitki ve hayvan türlerinin nesli hızla tükenmektedir. Sürekli gelişen ve genişleyen küresel ekonomi gelişirken, yerkürenin yaşam-destek sistemi olan ekosistemini yok edecektir. Bu sebeple hazırlanan bölgesel eylem planında (Ulusal Ağaçlandırma Seferberliği Eylem Planı) kamu kurum ve kuruluşları ile toplumun bütün kesimlerinin koordineli bir şekilde çalışmaları öngörülmüştür. Bu eylem planı, 2008-2012 yılları arasını kapsamaktadır. Plan kapsamında beş yıllık süre içersinde 2.300.000 hektar alanda ağaçlandırma, rehabilitasyon, erozyon kontrolu ve mera ıslahı çalışması planlanmıştır. Bu miktarın 2.164.000 hektarında Çevre ve Orman Bakanlığı, 136.000 hektarında ise diğer kurum ve kuruluşlar çalışma yapmıştır.
Hekim YAPI bu sosyal sorumluluk projesinde tüm bayileriyle beraber katkıda bulunmaktan mutludur. Hekim YAPI A.Ş. bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edecektir.

20. Ömer Hekim Sünnet Etkinliği Başladı


Piraziz Kaymakamlığı ve Piraziz Belediyesi’nin organizasyonunda, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in katkılarıyla gerçekleşen 20.Ömer Hekim Sünnet Etkinliği başladı Etkinlik kapsamında 1 ay süresince Piraziz-Bulancak ve Gülyalı yöresinden kaymakamlığa müracaatta bulunan 150 dolayında ailenin çocuğu sünnet ettirilecek.
Sünnet etkinliğinin başlangıç töreni Piraziz Ömer Hekim Sağlık Ocağı bahçesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Ömer Hekim’in biyografisinin okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, etkinliğe katkıda bulunan Öner Hekim’e teşekkür etti. Çam, “değerli hemşerimiz Öner bey, elindeki fırsatı, imkanı ihtiyaç sahipleri ile paylaşarak onların sevinçlerine ortak oluyor. Yaptığımız bütün sosyal projelerimizde yanımızda oluyor. Allah ona çok versin, çünkü verdikçe, imkanı fazla olunca daha çok hayır yapmayı nasip ediyor. ” 20. düzenlediğimiz geleneksel etkinliğimizde yavrularımız sünnet olurken, bu mutluluğu yaşarken, inanıyorum ki rahmetli yavrumuz Ömer Hekim de aynı mutluluğu yaşamaktadır” diye konuştu.
sünnetin toplumsal hayatımızda önemli bir yer tuttuğunu ve sağlık açısından da önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Çam,” Sünnet sağlıklı toplum oluşrurmada en büyük etkendir. Devletimizin cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 hedeflerine, 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için sağlıklı gençlere, sağlıklı topluma ihtiyaç vardır. Aslında bugün burada yapılan tören de buna hizmet etmektedir” dedi.
Vali Vekili Fethi Yorulmaz ise; ” Bu hayra imza atan Hekim ailesini, yaptıkları nedeniyle gönlümüzde yad ediyor, takdir ediyoruz. Giresun’a ne mutlu ki bir Hekim ailesi çıkmış. Çok daha fazlaları çıksın. Küçük iller daha çok hayırseverlere ihtiyaç duyuyor. Benim ilim Bolu’da üniversite kuran İzzet Baysal var. Burada da Öner bey var. İnşallah kendileri hayırlarına bundan sonra da devam eder. Ebediyete intikal eden yavrumuza da Allahtan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.
Sünnet etkinliği dua, toplu fotoğraf çekimi ile sürdü. Ardından da protokolün sünnet olacak çocuklara Öner Hekim’in armağanı olan nazarlıkların takmalarıyla sona erdi.
Etkinlikte ayrıca Ömer Hekim hayratına yemek takdimi de yapıldı.
Törene Vali Vekili Fethi Yorulmaz, Giresun Belediye Başkanı Vekili Orhan Kurt, Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, Piraziz Belediye Başkanı Cefer Mavi, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal, İl Genel Meclisi Üyesi Köksal Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Aydın, CHP Bulancak İlçe Başkanı Fatma Karaibrahim Canik, İl Sağlık Müdürü Cengiz Cindemir, il ve ilçe protokolü ile bazı siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Öner Hekim’den Giresun Üniversitesi’ne Önemli Bağış


Hekim Holding’in yönetim kurulu Başkanımız Hayırsever İşadamı Sayın Öner Hekim, , Giresun Üniversitesi’ne bağışladığı 50 bin metrekare arsanın tapusunu Rektör Prof. Dr. Sayın Aygün Attar’a teslim etti.

MERHUM ÖMER HEKİM’İN İSMİNİN TIP FAKÜLTESİNE VERİLECEK.
Sayın Öner Hekim, yaptığı bağış karşılığında 2008 yılında 12 yaşındayken kanser hastalığından hayatını kaybeden oğlu Ömer Hekim’in isminin Tıp Fakültesi’ne verilmesini istiyor.
Sayın Hekim daha önce de oğlunun adını yaşatmak için 2 okul, 1 sağlık ocağı, öğrenci yurdu ve 1 cami yaptırmıştı.
Bulancak İlçe Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen devir işlemlerine Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Öner Hekim ve Rektör Sayın Attar’la üniversitenin idari personeli katıldı. Rektör Attar, imza işleminin sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada, “Senatomuz, Ömer Hekim’in isminin Tıp Fakültesi’ne verilmesi yönünde karar almıştı. Şimdi o kararımızla, arsanın tapusunu gerekçemizle birlikte YÖK’e göndereceğiz. İsim kararı bakanlar kurulunda gerçekleşecek. İnşallah en kısa sürede bu isteğimiz gerçekleşir. Sayın Hekim gibi örnek hayırseverlerin artmasını bekliyoruz ” dedi.
Arsa bağışını yapan Sayın Hekim ise; yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Rahmetli oğlumun yaşarken ve ebediyete intikalinin ardından yaptığımız O’nun ismiyle anılan çok sayıda sağlık ve eğitim kurumu var. Ama ilk kez bir üniversiteye onun adına hayır yapıyoruz. Bir hastalık sonucunda kaybettiğimiz oğlumuzun ismini bir sağlık kuruluşunda yaşaması en büyük dileğimizdi. Aynı zamanda ilimizin kalkınma ve gelişmesinde en önemli etkenlerden birisi olarak gördüğümüz üniversitemize de katkıda bulunuyoruz. Sayın Rektörümüze isteğimizin yerine gelmesi için gösterdiği çabalar nedeniyle teşekkür ederiz”.

Dualar Ömer Hekim İçin


Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in,2008 yılında hayatını kaybeden oğlu Ömer Hekim için her yıl olduğu gibi bu yıl da doğum günü olan 27 Mart’ta mevlidi şerif okutuldu.
Piraziz Şeyhli Mahallesi Cami’nde yoğun bir katılımla gerçekleşen Mevlidin ardından Ömer Hekim’in kabri başında anma töreni düzenlendi.
Törene bu yıl ilk kez, Ömer Hekim Tıp Fakültesi öğrencileri ve üniversitenin akademik idari kadrosuyla birlikte Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da katıldı.
Attar, ailenin acısını paylaşmak için törene katıldığını söyledi.

REKTÖR ATTAR: “BEYAZ ÖNLÜKLÜ ÖĞRENCİLERİMİZ BURADA MELEK YÜZLÜ BİR KARDEŞLERİNİN YATTIĞINI BİLECEKLER”
Rektör Attar, törende yaptığı konuşmada, heryıl gelenek haline getirerek bu törene katılacaklarını söyledi. Tek isteklerinin öğrencilerin diplomalarında Ömer’in isminin yazılması olduğunu söyleyen Attar,şöyle konuştu. “Rahmetli Ömer’in ismini taşıyan Tıp Fakültemizin öğrencileriyle bu anlamlı törene katılarak ailesinin acılarını paylaşmak istedik.Anne ve babasına anlamlı bir mesaj vermek istedik. Beyaz önlüklü öğrencilerimiz, burada melek olan bir kardeşlerinin yattığını her zaman bilecekler. Mezun olduklarında Hekim soyadlı bir kardeşlerinin okulundan mezun olan doktorlar olarak, insanları sağlıklarına kavuşturacaklar.Hastalıklarla mücadele ederken Ömer’in melek yüzünü hep hatırlayacaklar. Bundan sonra bu anma etkinliğine her yıl katılacağız. Allah nur içinde yatırsın, ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun, zaten de cennetir. ”

ÖNER HEKİM:OĞLUMUN ADINI TAŞIYAN FAKÜLTENİN ÖĞRENCİLERİNİN BURADA BULUNMASI ANLAMLI
İşadamı Öner Hekim de törende yaptığı konuşmada “Bugün hem oğlumun doğum gününü kutluyor hem de onu ölüm yıldönümü nedeniyle anıyoruz. Başta Sayın Kaymakamımız ve Sayın Rektörümüz olmak üzere bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz. Özellikle oğlumun adını taşıyan fakültenin öğrencilerinin burada bulunması bizim için çok anlamlı” diye konuştu.
Hekim, ” Sayın Rektörümüze ve arkadaşlarına Ömer’in isminin yaşatılması için gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl burada öğrenim görmeye başlayan öğrencilerimiz, okullarını başarıyla bitirir, Ömer Hekim Tıp Fakültesi yazan diplomalarını alırlar. Ömer’in İlkokulu var, ortaokulu var, sağlık ocağı var, camisi var. Tıp Fakültesi de var. İnşallah bir de teknik lisesi de olacak. Çalışmalarımız sürüyor ” diye konuştu.
Mevlit ve anma törenine ayrıca Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, Piraziz Belediye Başkanı Cafer Mavi, GRÜ Rektör Yardımcılar Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ahmet Ergin, GRÜ Genel Sekreteri Bünyamin Kaya, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, Espiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Türkmen, Ömer Hekim Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erdal Seren, GRÜ Rektörlük Özel Kalem Müdürü Fatmagül Çakır, İlçe Müftüsü Mesut Öztürk Giresun Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, yönetim kurulu üyeleri Ferhat Deniz, Berrin Aydın, Rektör eşi Sadık Attar; Ak Parti, CHP, MHP ilçe başkanları, bazı STK temsilcileri, İşadamı Bülent Yaraman, Tempo Yayıncılık Genel Müdürü Hakan Karaahmet, Gazeteci Candemir Sarı, Zafer Çamaltı, ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Törende; İlçe Müftüsü Mesut Öztürk’ün okuduğu duanın ardından Tıp Fakültesi öğrencisinin kestiği yaş günü pastası Ömer’in annesi Perihan Hekim tarafından konuklara ikram edildi.
Rektör Attar ve geleceğin doktorları, ‘beyaz melekler’ okullarına ismi verilen Ömer’in başucunda dualar okuyup rahmet dilediler.

ÖMER HEKİM…
2008 yılında hayatını kaybeden Ömer Hekim, ardında ismiyle anılan çok sayıda eğitim ve sağlık kurumu bıraktı.
Piraziz ilçesinde 2 okul, 1 sağlık ocağı,O’nun adını taşıyor. Pendik Güzelyalı’da ölümünden sonra da bir cami yapıldı.
Babası Sanayici Öner Hekim, üniversiteye Tıp Fakültesi’ne oğlunun isminin verilmesi karşılığında 50 bin metrekare arsa bağışladı. Bunun üzerine Rektör Prof. Dr.Aygün Attar’ın teklifi ile üniversite senatosu fakülteye, Ömer Hekim Tıp Fakültesi adını vererek kararı YÖK’e gönderdi.

19. Ömer Hekim Sünnet Etkinliği


Piraziz Kaymakamlığı ve Belediyesinin organizasyonunda, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in katkılarıyla gerçekleşen 19.Ömer Hekim Sünnet Etkinliği, törenle başladı. Etkinlik kapsamında 1 ay süresince Piraziz-Bulancak ve Gülyalı yöresinden müracaatta bulunan 150 dolayında ailenin çocuğu sünnet ettirilecek.
Piraziz Ömer Hekim Sağlık Ocağı bahçesinde yapılan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Cafer Mavi Yaptı. Mavi, erkekliğe ilk adımlarını atan çocukları ve ailelerini kutladı ve “Sayın Hekim, çok anlamlı bir etkinliğe vesile oluyor. Kendisine ülkemize ve ilimize yaptığı hizmetlere teşekkür ediyoruz. O’nunla gurur duyuyoruz” dedi.
Kaymakam Hüseyin Çam, sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını atan çocukların gelecekte asker olarak vatanlarını koruyacaklarını söyledi. Kaymakam Çam, “Bizler millet olarak acıların paylaştıkça azalıp, sevinçlerin paylaştıkça çoğaldığının bilincindeyiz. Bu nedenle bugün burada çocuklarımızın mutluluklarına ortak olup, o mutlulukları çoğaltmak istiyoruz Bu yavrularımızın bahtları açık olsun” dedi.
Sünnetin yalnızca dinimizin gereği değil, sağlık açısından da tıbbi bir müdahale olduğunu söyleyen Vali Vekili Fethi Yorulmaz ise; “Türkiye sevince acıları bir arada yaşamaya alışkın olan bir ülke. Acılar hayatın bir gerçeği. Ama alnımız ak, başımız dik yolumuza devam edeceğiz. Acılarımızı böylesine etkinlikler biraz daha hafifletiyor. Buna vesile olan değerli İşadamımız Öner Hekim’e teşekkür ederiz.” diye konuştu.
Törene; Vali Vekili Fethi Yorulmaz, Kaymakam Hüseyin Çam , Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer Şenöz, Belediye Başkanı Cafer Mavi, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, Bazı İl Genel Meclis üyeleri,Siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcilerive kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.